Yeşil Kil Maskesi – Yeşil kil maskesinin faydaları

Yeşil Kil Maskesi Yapımı ve Faydaları

Cilt bakımı yapmaktan vazgeçmeyen kadınlar için doğal ve  kimyasal içerikli bir çok seçenek bulunmaktadır; Bunlardan kimyasal madde içermeyen doğal içerikli ürünler kadınlar tarafından en çok tercih edilen ürünlerdir.  Yeşil Kil maskesi de kimyasal içerikli olmamasından dolayı tercih edilen doğal cilt bakımı ürünlerinin başında gelmektedir.

Kil maskesi; içeriğinin doğal ve son derece faydalı olmasından dolayı kişisel kullanıcılarla birlikte bu alandan para kazanma amaçlı faaliyet gösteren kozmetik firmaları ve güzellik merkezlerinin gözdesidir.

Yeşil Kil Maskesi Çeşitleri

Nasıl Yapılır

Cilt yapısının gereksinimi olan vitamin ve mineraller açısından zengin içeriğe sahip olan kil maskesi; cildi yumuşatmak, temizlemek ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmak için kullanılır.

Kil maskesi nasıl yapılır sorusuna cevap olarak, gerek kozmetik firmalarının ambalajlı ürünlerini satın alarak gerekse güzellik merkezlerine giderek kil maskesi yaptırabileceğiniz gibi; aktardan alacağınız bazı maddelerle evinizde kendi maskeni de yapabilirsiniz.

Kil maskesi uygulaması ile cilt üzerinde oluşan fazla yağı alıp, oldukça etkili cilt temizliği yapabilirsiniz. Bir süre sonra cilt yapınızdaki gözeneklerin sıkılaştığını fark edersiniz.

Yeşil Kil Maskesi Faydaları

Kil maskelerinin faydalarını sıralayacak olursak; cilt yüzeyindeki gözeneklerin sıkılaşması ve cilt yüzeyi üzerinde oluşan yağların azalması olarak karşımıza çıkar. Gözeneklerin ve cilt yüzeyinin temizlenmesine bağlı olarak sivilce ve siyah nokta oluşumunda ciddi oranda azalma sağlanır. Bu faydalar daha ilk kullanımla birlikte kendisini gösterir.

Yeşil kil maskesinin diğer faydalarını maddeler halinde yazmak gerekirse

 • Cildin açık olan gözenekleri küçülür
 • Cilde doğal bir parlaklık verir
 • Cilt yapısını besler ve yumuşatır
 • Cilt yüzeyindeki kan dolaşımını arttırır
 • Ölü cilt hücrelerini temizler
 • Cildi canlandırır
 • Ciltte oluşan sivilce ve siyah nokta oluşumunu azaltır
 • Cilt yapısını onarır
 • Cilt üzerindeki yaşlanmayı geciktirir
 • Düzenli olarak uygulandığında pürüzsüz bir cilt sağlar
 • Cildi derinlemesine temizler

Yeşil Kil Maskesi Yapımı

Yeşil kil maskesi yapımı işlemi son derece kolaydır. Aktardan veya internetten temin edeceğiniz kil maskesi tozunu üzerindeki kullanma talimatlarını uygulayarak evinizde hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz kil maskesini hazır halde satın alabilirsiniz.

Kil maskesi uygulamasını ihtiyacınıza göre düzenleyebilirsiniz. Sadece gözenekleri açmak için kullanacaksanız, kil tozunu su ile karıştırarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yok eğer cildinizde fazla yağ var ise yağ emici farklı yağlar ile karıştırarak uygulayabilirsiniz.

Yeşil Kil Maskesi Nasıl Uygulanır

Kil maskesini haftada bir kaç defa uygulayabilirsiniz. Maskeyi Yüzünüze sürün ve iyice kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yüzünüzü ılık su  ile güzelce durulayın.

Güzellik Kategorisinde Daha fazlasına ulaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Fobi Nedir
Fobi Nedir Nasıl Oluşur? – Klostrofobi, Agorafobi, Zoofobi

Fobi Nedir Nasıl Oluşur? - Klostrofobi, Agorafobi, Zoofobi nedir? Kötü Anılar Fobi sebebi-Fobi Nedir Psikiyatrist Demirbek, sosyal hayatta sorunlara neden

Kapat
[X]